טיול במפל הלבן בנחל אל על

נחל אל על הוא הנחל האיתן הדרומי ביותר ברמת הגולן והוא כולל בתוכו מסלולי הליכה יפהפיים. המסלול היחידי המתאים לטיול עם כלבים הוא זה העובר בחצי הנחל הדרומי ומסתיים במפל הלבן.

גישה

נוסעים בכביש 98 המשתרע מדרום רמת הגולן ועד צפונה עד שמגיעים לפנייה לכיוון מושב אלי-עד ונחל אל על. מול הכניסה למושב יופיע שילוט לשמורת הטבע "אלי על" וליד שני אזורי חניה. לפני הירידה למסלול ישנה תצפית לקניון הרחב שבו אתם עומדים לטייל.

המסלול

המסלול איננו מעגלי ועל כן קחו בחשבון שתצטרכו לחזור באותה הדרך בא הגעתם. כמו כן, רוב רובו של המסלול איננו מוצל ולכן כדאי להימנע מלטייל בו עם כלבים בימים חמים במיוחד.
השביל מתחיל בירידת מדרגות בין שיחי קקטוסים רבים וחציית שער המונע מעבר פרות. בקרבת השער ישנו מצוק עמוק שממנו ניתן לתצפת על האזור, אך מאחר והוא אינו מגודר מומלץ שלא להתקרב.

לאחר חציית השער מרבית ההליכה היא בירידה מתונה, כאשר משמאלכם ישנו מדרון המגיע עד לנחל עצמו הזורם כל השנה. ההליכה היא לצד נוף נעים מאוד לעין, גם כאשר הולכים את המסלול בעונה היבשה ורוב הצמחיה יבשה. לאחר כ-40 דקות הליכה, תגיעו לפיצול הנמצא מעל ראש המפל הלבן. ניתן לפנות ימינה ולרדת לכיוון הבריכות הקטנות הנמצאות בראש המפל, אך אל הבריכה בתחתיתו מגיעים כאשר פונים שמאלה.

לאחר הפנייה יורדים כמה עשרות מדרגות הנראות כפחות מתאימות לכלבים קטנים ומגיעים לבריכה קרירה ונעימה. שימו לב כי ישנם סלעים גדולים בתוך הבריכה המקשים על הכניסה אליה, אבל ניתן גם להתיישב עליהם וליהנות.

דרגת קושי

ההליכה אל המפל קלה במיוחד, רק חשוב לשים לב למזג האוויר שכן אין צל לאורך המסלול. הירידה אל מפל מלווה במדרגות גבוהות יחסית שעלולות להקשות על כלבים קטנים.

מאחר והמסלול איננו מעגלי, החזרה היא באותה הדרך ולמעשה מדובר בעלייה מתונה לכל אורכה אך היא איננה קשה.

 

דרגת קושי:2
מים:

אורך המסלול: 3 ק"מ

משך המסלול: 45 דקות לכיוון

זוהי המלצה בלבד, ואין בה כדי להטיל על אתר האינטרנט “ארצה” אחריות לכל פגיעה ו/או נזק ו/או אובדן שעלולים להגרם למטיילים ו/או לכלבם ו/או לרכושם במהלך הטיול ו/או בקשר אליו, והיא אינה פוטרת את המטיילים מהחובה למלא אחר הוראות כל דין בקשר לטיול במסלולים המומלצים ולנקוט בכל אמצעי הזהירות הדרושים לפני הטיול ובמהלכו.